GK_Contact nie wysyła maila

Feel free to talk about everything related to our Joomla Products
Rate this topic: Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.Evaluations: 0, 0.00 on the average.
GK User
Thu Mar 09, 2017 8:58 pm
Mam problem z wysyłaniem maila z formularza umieszczonego w bottom 6. Po wpisaniu tekstu wiadomości, zaznaczeniu rechaptcha klikam wyślij. Witryna przeładowuje się do strony początkowej i mam brak wiadomości o błędach jak i o wysłaniu wiadomości. Mail nie dochodzi.
Formularz kontaktowy w menu Kontakt działa bez problemu.
Joomla aktualizowałem, szablon oraz jeszcze raz wgrałem gk_contact. Wszystko aktualizowałem w odstępie czasu po tym jak jedna z powyższych metod nie dała rezultatu.
Spędziłem nad tym.....szkoda pisać.
Proszę o pomoc. Adres witryny to www.monitoringok.pl
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Tue Mar 14, 2017 3:35 pm
Hi

Widze, ze kod jest troche pozmieniany. Prosze zaczac od sprawdzenia konfiguracji SMTP w globalnych ustawieniach joomli. Jezeli to nie pomoze prosze podeslac mi FTP i dostep do joomli na [email protected]
User avatar
Moderator

teitbite
Sat Mar 18, 2017 2:08 pm
Hi

FTP jest ok, ale nadal potrzebuje dostepu do panelu joomli, zeby to sprawdzic. Prosze to doslac mailem na ten sam adres jak w poprzednim poscie.
User avatar
Moderator

teitbite
Sun Mar 26, 2017 2:34 pm
Hi

Dziekuje za maila z powiazaniem do teho watku, ale dostep do panelu joomli nie dziala. Prosze o podeslanie poprawnego.
User avatar
Moderator

teitbite
Sun Mar 26, 2017 6:40 pm
Hi

Wyslalem mail testowy z joomli i zwrocil blad o braku polaczenia z SMTP, to zapewne jest problem z nie wysylaniem maili. Prosze sprawdzic czy dane dostepu do SMTP sa poprawne.
User avatar
Moderator

teitbite
Mon Mar 27, 2017 7:01 pm
Hi

To juz nie wiem dlaczego jak dodalem mojego maila do testu to otrzymalem (na ten mail) blad o ustawieniach smtp. Nie ja wysylalem tego [email protected] no ale widze, ze cos jednak dotarlo.

Wysylam dostep do strony naszym programistom. Moze oni cos znajda.
User avatar
Moderator

GK User
Wed Apr 12, 2017 12:02 pm
Jakieś wieści?
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Wed Apr 12, 2017 12:36 pm
Hi

Niestety nic :(. Napisalem na prywatnego maila programiscie, moze nie dostal informacji o zgloszeniu tego.
User avatar
Moderator

teitbite
Thu Apr 13, 2017 3:53 pm
Hi

Okazalo sie, ze programista nie wiedzial o pytaniu, jak tylko skontaktowalem sie z nim osobiscie, to zajal sie tym.

Problem byl w .htaccess i przekierowaniu na strony z www. Wklejam odpowiedz od programisty:

Ciężko było, ale znalazłem winowajcę - problemem jest ten wpis w htaccess:

RewriteCond %{HTTP_HOST} .
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
RewriteRule ^ http%{ENV:protossl}://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

który przekierowuje na stronę z "www", a formularz ma akcję na stronę bez www:

<form action="http://monitoringok.pl/" method="post">

teraz zakomentowałem te wpisy w htaccess i jest ok, jeśli klient chce koniecznie zostawić to przekierowanie to niech doda www do zmiennej $cur_url w pliku plg_gkcontact.php
User avatar
Moderator


cron