Problem z modułami

May 2014 Joomla Template
GK User
Sat Mar 25, 2017 10:21 am
Witajcie,
Zacząłem konfigurować szablon i na samym początku trafiłem na problem.
Dlaczego po np. usunięciu modułu "N°1 American University" na stronie głównej moduł "News" (chyba to on) dubluje newsy i to w takiej formie jak na poniższym screenie?
No i druga kwestia. Przy przesunięciu modułu "News" do innej pozycji część rozjeżdża się, co widać na screenie 2.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Wed Mar 29, 2017 1:08 pm
Hi

Pierwszy screen wyglada jak komponent joomli a nie modul, niestety ciezko to stwierdzic z obrazka. Prosze o podeslanie adresu url zebym mogl to sprawdzic.
User avatar
Moderator

GK User
Fri Mar 31, 2017 7:34 am
Witaj,
http://qs.bosir1.pro-linuxpl.com/
Wygląda na to, że newsy z modułu News Show Pro GK5 wyskakują z niego :)
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Thu Apr 06, 2017 11:30 am
Hi

To jest component joomli, nie modul. Po usunieciu modulu z pozycji mainbody w zamian joomla uzywa swojego komponenntu, albo komponentu jaki jest ustawiony dla tej strony. Mozna to usunac stosujac ten kod w override.css

Code: Select all
.frontpage #gkMainbody {
    display: none;
}
User avatar
Moderator

GK User
Thu Apr 06, 2017 4:16 pm
Dziękuję! Problem rozwiązany.
Jeszcze tylko jedna kwestia mnie nurtuje. Czy da się ustawić tło np w css (bez przypisywania szablonu) tak, aby na poszczególnych podstronach było inne?
Chodzi o tło u góry strony:
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Sun Apr 09, 2017 2:09 pm
Hi

Mozna to zrobic przez css ale wylacznie stosujac page class suffix. Wtedy mozna dodac inny sufix dla kazdej podstrony i uzyc kodu:

Code: Select all
.suffix #gkHeader {
background-image: url(path_to_bg_file);
}


Przyklad jak uzywax page class suffix: https://www.gavick.com/documentation/jo ... omla-pages
User avatar
Moderator

GK User
Mon May 01, 2017 9:18 am
Cześć,
Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jeszcze 2 zagadki, które najpewniej są banalne do rozwiązania, ale pomysły mi się skończyły.
1. Jak uruchomić newsletter? Po wpisaniu adresu i kliknięciu wyślij nic się nie dzieje.
2. W module News Show Pro GK5 wyświetlajacym eventy po przed godziną jest "@". Chciałbym się jej pozbyć. Szukałem w pliku językowym, szukałem content w css, szukałem w module, szukałem w kodzie artykułu i nic.
Proszę o wskazówki.
Dziękuję i pozdrawiam.
User avatar
Fresh Boarder

teitbite
Thu May 04, 2017 10:12 am
Hi

1. Newsletter w naszym demie jest tylko placeholderem poniewaz nie mamy wlasnego modulu od tego ani tez podpisanej umowy na uzycie modulu innego klubu. Wszystko co trzeba zrobic, to sciagnac takowy (polecam ACY mailing) i podmienic.

2. modules/mod_news_pro_gk5/tmpl/portal_modes/events_list/controller.php w lini:

Code: Select all
               $event_info['when'] = $event_datetimes[2][0] . ' @ ' . $event_datetimes[2][2];
User avatar
Moderator


cron